Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Bu illerde oturanlar DİKKAT!

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 31
  Nerden : İstanbul~

  Bu illerde oturanlar DİKKAT!

  Mesaj  €F€ Bir Cuma Eyl. 11, 2009 11:42 pm

  Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alan şiddetli yağışın Batı Karadeniz Bölgesi'nde de etkili olacağı bildirildi.

  Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşları yağış konusunda uyarılarda bulundu. Yetkililer bölgede sağanak yağışın yol açabileceği sel, su baskını ve yıldırım düşmelerine karşı vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin güney, iç ve batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Marmara ile öğle saatlerinden sonra Ege ve Batı Akdenizde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde hissedilir derecede (4 ila 6) azalacak olan hava sıcaklığı; doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde ise mevsim normallerinin altında...

  RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esecek.

  METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

  Yağışların; Marmara ile öğle saatlerinden sonra Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Yıldırım düşmesi, Ulaşımda aksamalar vb.)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  Rüzgarın Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar,çatı uçması vb.)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

  SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI: Tekirdağ ile Çorlu çevrelerinde bu gece fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarıda'', Tekirdağ il merkezi ile Çorlu çevrelerinde bu gece saat 03.00'a kadar yağış anında oluşacak fırtınayla birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi. Uyarıda, vatandaşların su baskını, çatı uçması ve yıldırımlara karşı dikkatli olmaları istendi.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı... Yağışların; bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  EGE: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı... Yağışların; öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Burdur, Isparta) ile akşam saatlerinde Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, K.Maraş, Hatay, Osmaniye) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı... Yağışların; öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzeybatısı ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Aksaray, Karaman, Niğde) ile Çankırı, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı...

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Düzce ile zamanla Kastamonu ve Zonguldak çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı...

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Artvin ile akşam saatlerinden itibaren Amasya ve Çorum çevreleri sağanak yağışlı...Yetkililer, özellikle Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'i kuvvetli yağış konusunda uyardılar!

  DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari) kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı...

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu...

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden gece saatlerinde yapılan açıklamada ise vatandaşlar yine şidetli yağışa karşı dikkatli olmaya çağırıldı. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölgesel Tahmin Merkezi, İstanbul'un Çatalca ve Silivri çevrelerinde devam eden kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağışların gece saatlerinden itibaren İstanbul'un genelinde görüleceğini ve yarın akşam saatlerine kadar devam edeceğinin tahmin edildiğini bildirildi.

  Merkezden yapılan meteorolojik uyarıda, Yağışlı havanın perşembe ve cuma günü aralıklarla devam edeceği, bu yağışlara ilave olarak cuma günü yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girileceğinin tahmin edildiği ve yağışlı havanın hafta sonu da İstanbul ve çevresinde etkisini sürdürmesinin beklendiği kaydedildi.

  Uyarıda, kuvvetli yağışın oluşturabileceği sel, su baskınları, yıldırım düşmesi, kara ulaşımında aksamalar gibi olumsuzlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 4:55 pm