Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Script Nedir?

  Paylaş

  creeper123

  Mesaj Sayısı : 568
  Kayıt tarihi : 31/05/17

  Script Nedir?

  Mesaj  creeper123 Bir C.tesi Ekim 20, 2018 3:16 pm

  Script dediğimiz şey web sitelerinde kullanılan programların kodlamasına verilen isimdir. Bu kodlar sayesinde internet siteleri programları hazırlanıp kullanıma sunulur. Normal bir internet kullanıcısının ücretli scriptler kullanmaya ihtiyacı yoktur. Ancak eğer kişi bir web sitesi sahibi ise bu takdirde site üzerinde konu açmak ya da diğer bir ifade ile form açmak için belirli program ayarları yapması gerekir. Bunun için script kullanması da gerekebilir.

  Script Neden Tercih Edilir?
  Script kullanmayı tercih edenler çeşitli sitelerden script indir şeklinde arama yapıp aradıkları türden bir kodlamayı indirebilirler. Bu yolu tercih eden kişiler genel olarak bir web sitesi ya da bir blog sahibi olanlar, yeni bir site oluşturanlar denilebilir. Bu kişiler ya program hazırlamayı yani kod oluşturmayı bilmeyen kişiler ya da program hazırlamak ile uğraşma zahmetine girmek istemeyen ve bu nedenle hazır kod programlarını tercih ederek işin kolayına kaçan kişilerdir.

  Script Ne İşe Yarar?
  Örneğin bir blog açmak isteyen bir kişiyi ele alalım. Bu kişi eğer blog içeriğini programlama hakkında bir şey bilmiyorsa bunun için hazırlanmış kod bütünü çeşitlerinden bloğu için uygun olanını seçip onu almayı tercih eder. Ya da aynı kişi programlama yapmasını biliyor ancak acele bir işlem yapması gerekiyorsa, mesela bloğu için acele bir istek forumu oluşturması lazım ise o zaman vakit kaybetmeden forumu oluşturmak için script indir hizmetimizi kullanıp sitemizden yararlanabilir.

   Similar topics

   -

   Forum Saati Salı Kas. 13, 2018 3:38 pm