Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Ruslara 'Tarkan'lı Portakal'

  Paylaş
  avatar
  €F€
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 659
  Kayıt tarihi : 09/09/09
  Yaş : 31
  Nerden : İstanbul~

  Ruslara 'Tarkan'lı Portakal'

  Mesaj  €F€ Bir Ptsi Eyl. 28, 2009 5:02 pm

  Yaş meyve sebze ihracatçıları, Rusya'da pazar payını artırmak amacıyla tanıtım kampanyası başlatıyor. Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Rusya'da yapılacak kampanyalarda rol alması için ünlü pop sanatçısı Tarkan'la anlaşmaya vardı. Rusya'da çok beğenilen ve sevilen Tarkan, narenciyenin yüzü olacak. Türk narenciye ürünleri, Moskova ve St. Petersburg kentlerinde 80 billboard, 66 şehir içi otobüs üzerinde ve Rusya'da yayınlanan 12 ulusal dergide Tarkan'la birlikte yer alacak.
  Arınç'tan Muhalefete Çağrı

  Narenciye Tanıtım Grubu Başkan Vekili ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, 2009-2010 ihracat sezonunda Rusya'yı hedef pazar olarak seçtiklerini, bu çerçevede bir dizi tanıtım kampanyası düzenleyeceklerini bildirdi. Kampanyalarda Rusya'da oldukça popüler olan Tarkan'ın görev alacağını açıklayan Kavak, "Bizim en önemli pazarımız Rusya Federasyonu, ancak Rusya'nın en büyük ithalatçısı biz değiliz, oradaki pasta çok büyük, pastadan aldığımız dilimi büyütmeyi hedefliyoruz." dedi.

  Rusya'yı Tarkan'la fethedeceklerini belirten Kavak şöyle devam etti: "Yeni sezonda Rusya'da çok ciddi kampanyalar yürüteceğiz. Aslında Eylül ayında katıldığımız Dünya Gıda Fuarı ile bu süreci başlattık. NTG standı, fuarda en iyi stant ödülünü aldı. Ekim ayında ise Rusya'da yayın yapan 4 ulusal TV kanalında 7 hafta süreyle 3 ayrı versiyonda çekilen narenciye reklam filmimiz dönecek. Yönetmen Ezel Akay tarafından çekilecek filmlerde, Rusya'da da en az Türkiye'deki kadar popüler olan sanatçı Tarkan rol alacak."

  Kavak'ın verdiği bilgilere göre Rusya'ya giren Türk narenciyelerinin üzerinde ay yıldız logolu etiketler kullanılarak tüketicinin Türk ürünlerini ayırt edebilmesi sağlanacak. Kavak, ayrıca çalışmaların sadece 2009 sezonu faaliyeti olmadığını, 2010 sezonu için de benzer çalışmalarda bulunacaklarını kaydetti.

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 26.09.2009 11:47 [1766498]

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 9:48 am