Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Çin`de `döve döve` köpek katliamı

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 31
  Nerden : İstanbuL~

  Çin`de `döve döve` köpek katliamı

  Mesaj  Admin Bir Ptsi Şub. 22, 2010 9:23 pm

  Çin`de `döve döve` köpek katliamı
  SESONLINE- Kuduz ölümlerinin yaşandığı Yunnan Bölgesi`nde bulunan Moudy Kasabası yönetimi, bir `ölüm timi` kurdu. Vatandaşların sahibi olduğu 50 binden fazla köpeğin itlafı, geçen pazar günü son buldu. Shanghai Daily Gazetesi`nin hükümet yetkililerine dayandırarak verdiği habere göre, köpekler sahiplerinin ellerinden alınarak ve gözleri önünde dövülerek öldürüldü. Köylere giren ölüm timleri, gürültü yaparak köpeklerin havlamasını sağladı. Bu sırada yerleri tespit edilen köpekler tek tek toplanıp, yine dövülerek öldürüldü. Perişan olan köpek sahiplerine infaz timi gelmeden önce her köpeğe karşılık 5 yuan (Yaklaşık 1 YTL) para teklif edildiği kaydedildi. DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ TEPKİLİ Çin basınının yanı sıra BM`ye bağlı Dünya Sağlık Örgütü de köpek katliamına tepki gösterdi. Örgütün uzmanlarından Doktor Francette Dusan, kuduz ile mücadelede efektif bir neticeye ulaşabilmek için insan sağlığı ve hayvan sağlığı arasında bir koordinasyon çabası gerektiğinin altını çizdi. Dr. Dusan, `Ancak bu vakada bu yöntem pek layıkıyla kullanılmamış` dedi. `İNSANLARI KORUDUK` Moudy Kasabası sözcüsü Li Haibo, yaptığı açıklamada köpekleri öldürme kararında haklı olduklarını kaydederek, `Biz insanlarımızı korkunç bir hastalıktan korumak için köpekleri öldürme kararı aldık` diye konuştu. Köpek katliamının basına yansımasından sonra kasaba yönetiminin telefonlarının kilitlendiğine ancak kimsenin telefonları açmadığına dikkat çekildi. ÖLÜM TİMİ İŞ İŞBAŞINDA ÇİN hükümeti köpekleri katletmek için özel timler oluşturdu. Köylere giden ölüm timleri, gürültü çıkararak, evlerdeki köpeklerin havlamasını sağladı. Böylece yerleri belirlenen köpekler evlerden toplanıp, sopalarla dövülerek öldürüldü. Ve bir çöp gibi kamyonlara atıldı. Kaynak:HaberX
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 31
  Nerden : İstanbuL~

  Çin`de `döve döve` köpek katliamı

  Mesaj  Admin Bir Ptsi Şub. 22, 2010 9:26 pm

  Arkadaşlar facebookta denk geldi izliyim dedim Çin lilerin yaptıgı dehşeti,izliyemedım yarısında kapattım.Bu nasıl iştir ne desem az bu vahşetin,dehşetin karşısında.Bunu yapanlar insansa ben neyim diye düşündüm.Bunlar insan olamaz.Bunlar insansa ben insanlıktan utanıyorum.
  Allahım Yarabbim islah etsin felaket versin başlarına.İnşallah Allahım bir afet veriride hepsi silinir dünya haritasından..
  ANTİ ÇİN !

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 5:19 pm