Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Ayancık yatırım ve projeler

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 31
  Nerden : İstanbuL~

  Ayancık yatırım ve projeler

  Mesaj  Admin Bir Perş. Ara. 24, 2009 10:20 pm

  Yatırım ve Projeler E-posta

  Ayancık Küçük Sanayi Sitesi


  Ayancık Küçük Sanayi Sitesi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 1994 yılı yatırım programında yeni proje olarak yer almıştır. Müteahhitliği Ayancık Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Proje 100 iş yeri, sosyal tesis ve çıraklık okulunun kapsamaktadır. Toplam 10 blok üzerine 120 m2' lik 100 adet işyeri bulunmaktadır. İnşaatlardan 10 bloğun boya badana ve çevre dolgu işleri yapılmaktadır. Proje bedeli 1.352 milyar, yapılan harcama 647 milyar, yılı ödeneği ise 705 milyar olup, fiziki gerçekleşme oranı % 99' dır. Projenin 2003 yılı sonu itibariyle bitirilmesi öngörülmüştür.


  Ayancık Kanalizasyon Projesi

  Proje Şebeke+Arıtma+Deşarj tesisini kapsamaktadır. 1995 yılında İller Bankasınca ihale edilmiş ve aratma tesisi dışında tamamlanmıştır.


  Ayancık Afet Konutları İnşaatları

  Ayancık İlçesine bağlı köylerde meydana gelen heyelan afeti nedeniyle hak sahipliği kabul edilenler için İlçemiz Aşağı Köyü girişinde 208 hak sahibi konut inşaatlarına, 16.02.1998 tarihinde 6 grup halinde başlanılmıştır. 2003 Yılı Nisan ayı itibariyle 6. grupta bulunan inşaatların % 100 tamamlanarak geçici kabulleri yapılmıştır.


  İnaltı Mağarası

  İnaltı mağarasının elektrifikasyonu, trafo, kapı, merdiveni, çeşme ve tuvaleti yapılmış; mağara içindeki gezi güzergahı ve kır kahvesi yapım çalışmaları devam etmektedir. İnaltı Mağarası ve diğer turistik yöremiz Akgöl'e gidişi de sağlayan Bakırlı-Avdullu-İnaltı ve Akgöl-İnaltı bağlantılarının iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.


  Zübeyde Hanım Ana Okulu

  2002-2003 öğretim yılında hizmete giren Anaokulunun çevre düzenleme çalışmaları devam etmektedir.


  Cumhuriyet İlköğretim Okulu

  2003-2004 yılında eğitim-öğretime açılan Beşiktaş Mahallesi Cumhuriyet İlköğretim Okulunun çevre düzenleme çalışmaları devam etmektedir.


  Denizciler Mahallesi Balıkçı Barınağı

  Denizciler Mahallesi Balıkçı Barınağının onarım işine Kasım 2003 ayı içinde başlanmış olup, çalışmalar devam etmektedir.


  İlçemizde Devam Eden Önemli Çalışmalar

  - 19 Mayıs Üniversitesi Senatosunca açılmasına karar verilen ve YÖK Başkanlığınca onaylanan, bünyesinde üç bölüm (Bilgisayar Teknolojisi ve Programcılığı, Mobilya ve Dekorasyon, Endüstriyel Elektronik Programı) bulunacak olan Ayancık Meslek Yüksek Okulunun açılması çalışmaları sürmektedir.

  - İlçemizin 22 köyünde tam, 1 köyünde kısmı kadastro çalışması yapılmış olup, 2 köyde kadastro çalışmaları sürmektedir. 11 köyde ise orman kadastrosu yapılmıştır.

  İlçemizin İhtiyaçları

  - Çevre ile ulaşımı sağlayan yollar (Ayancık-Sinop, Ayancık-Sakız) Karayollarınca iyileştirilmelidir.

  - Yeri hazır olan Anadolu Lisesi yatırım programına alınmalıdır.

  - Ödeneğin yetersizliği nedeniyle şu ana kadar ihale edilemeyen Denizciler Mahallesi Balıkçı Barınağı için onarımını yapmaya yeterli ödenek, son yıllarda meydana gelen tahribatlar da dikkate alınarak konulmalıdır.

  - Yüksek rakımda bulunan Çangal-Akgöl mevkiinde Ayancık-Boyabat (Sakız) kara yolu üzerinde 2 araçlık bakımevi yapılmalıdır.

  - Akgöl' ün turizme kazandırılması için buranın, Milli Parklar Genel Müdürlüğünün turizm yatırım programına alınması sağlanmalıdır. Ayrıca Çangal-Akgöl yolu ve Akgöl ile İnaltı Mağarası arasındaki yol asfaltlanırsa insanlarımız için ikisinin birlikte ziyareti kolaylaştırılacaktır.

  - Gazi Stadının tribünün üzerinin kapatılması ve zemininin de çimlendirilmesi için programa alınması sağlanmalıdır.

  - Belediye tarafından protokolle 49 yıllığına kullanım hakkı Kültür Bakanlığına bırakılan Sinema restore edilerek türlü sosyal etkinlikler için iyileştirilmelidir.

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 8:30 am