Büyük Sinop Forum Sitesi

Büyük Sinop Forum Sitesi

Sinop Resimleri, Sinop Video, Sinop haberleri, Sinop Hakkında Herşey...


  Magazin haber : Kurtlar Vadisi, Polisten 'Yardım' İstedi

  Paylaş
  avatar
  Admin
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~
  ~Site Sahibi ve KuruCuSu~

  Mesaj Sayısı : 801
  Kayıt tarihi : 22/09/09
  Yaş : 31
  Nerden : İstanbuL~

  Magazin haber : Kurtlar Vadisi, Polisten 'Yardım' İstedi

  Mesaj  Admin Bir Çarş. Kas. 11, 2009 9:11 pm

  Kurtlar Vadisi serisi olarak hazırlanan ve 20 Kasım 2009 tarihinde vizyona girmesi planan "Kurtlar Vadisi Gladıo"nun korsan baskılarının sokakta satıldığı duyumları, Pana Film yetkililerini alarma geçirdi. Soluğu emniyette alan oyuncu ve yapımcılar, sokakta satılan CD'lerin üzerinde filmin afişinin kartoneti bulunmasına rağmen görüntüsünün olmadığını duyunca rahat nefes aldı.

  Özel bir televizyon kanalında yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizinin adı, izlenme oranları kadar, korsan CD'leriyle de sık sık gündeme geliyor. Yapılan korsan ürün operasyonlarında dizinin çok sayıda bölümünün korsan CD'leri ele geçirilmiş, dizi yapımcıları vatandaşları bu CD'leri almamaları yönünde uyarmıştı. Dizi bölümlerinin ardından yapımcı Pana Film yöneticileri, 20 kasım'da vizyona girmesi planlanan "Kurtlar Vadisi Gladio" isimli filmin kopyalarının piyasaya sürüldüğü bilgisini alınca büyük panik yaşadı. Ankara'da bazı kişilerin filmin korsan baskılarını sokakta sattıkları bilgisini alan firma yetkilileri kendi görevlendirdikleri arkadaşlarını Ankara'ya göndererek satıcılardan film aldırdı. Alınan CD'lerin içlerinin boş olduğunu gören film ekibi rahat bir nefes alırken konuyu Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerine bildirdi.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne gelerek konuya ilişkin bilgi veren yapımcı ve oyuncular, gazetecilerin sorularını da cevapladı. Dizide İskender Büyük karakterini canlandıran Musa Uzunlar, Pana Film Genel Müdürü Sadettin Namoğlu ve avukat Faruk Çetinkaya korsan ürünler nedeniyle duydukları tedirginliği polise aktardıklarını dile getirdi.

  VADİ'NİN İSKENDER'İ: VATANDAŞ DUYARLI OLSUN, EMEKLERİN ZİYAN OLMASI ÜZÜCÜ

  Oyuncu Musa Uzunlar, Gladıo filminin korsan baskılarının yapıldığına dair bilgilerin kendilerini tedirgin ettiğini belirtti. Duyumlar üzerine emniyet yetkililerini bilgilendirdiklerini anlatan Uzunlar, "Yardımlarını istedik. Onlar da zaten konunun ilgi alanlarında olduğunu ve takiplerini sürdürdüklerini belirtti. Yaptığımız işin maddi bir değeri var ve büyük zaman harcıyoruz. Emeklerin ziyan olması tabii ki hepimizi çok çok üzüyor. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olacaklarına inanıyorum. Umuyorum her şey başında daha güzel olacak." dedi. Korsan baskılar nedeniyle nasıl zarar gördüklerini soran gazeteciye cevap veren Uzunlar, vakit harcayıp emek sarf edildiğini anlatarak, "Sadece bir iki kişi değil yüzlerce kişi çalışıyor. Ve sadece film işinde değil, kitap, müzik CD leri de yapanlara zarar vermiştir. Bize de verecektir." şeklinde konuştu. Nam-ı diğer İskender Büyük, Gladıo filminden büyük gişe hasılatı beklediğini de dile getirdi.

  Pana Film Genel Müdürü Sadettin Namoğlu ise emniyet yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıklarını anlattı. Polisin korsan yayınlara karşı zaten etkili bir çalışma yürüttüğünü söyleyen Namoğlu, "içimiz rahat şekilde müracaatımızı yaptık" dedi. Namoğlu ayrıca korsan baskılar konusunda "içeriden sızdırılması" olasılığı konusunda, "Biz kendi mutfağımızdan kendi stüdyomuzdan çıkmayacağını bildiğimiz için içimiz rahattı. Hakikaten de baktığımız zaman bunun bir güvenlik tedbiri gerektirdiği görülüyor" dedi.

  (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 11.11.2009 16:37 [1805266]

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 5:29 pm